Hakkımda

Burcu Çapa, 2001 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır.  ‘Çocukların Dil Gelişiminin Zihinsel Gelişimlerine Etkileri’ konulu yüksek lisans tezi hazırlamıştır.

Öğrencilik yıllarından itibaren çocuk psikolojisi üzerine çalışmış, anaokulu ve okullarda stajlar yapmıştır.  Marmara Üniversitesi Psikiyatri Servisi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajyer olarak çalışmıştır. Mezuniyetinden sonra Koç Üniversitesi’nde çocuk gelişimi ile ilgili araştırma projelerinde görev almış, dil gelişimini etkileyen faktörler üzerine uluslararası projelerde çalışmıştır.

2005-2008 yılları arasında Chicago Üniversitesi Psikoloji Bölümünde araştırma asistanı olarak çalışmış ve Gelişim Psikolojisi üzerine dersler almıştır. 2010-2013 seneleri arasında da Georgia State Üniversitesi’nde yürütülen uluslararası bir projede danışmanlık yapmış, dil gelişiminin süreçlerini inceleme imkânı bulmuştur.

Çocuk ve ergen psikolojisi üzerine eğitimlere katılmış ve test eğitimleri almıştır. Çocuklarda dil gelişimi problemleri, konuşma gecikmesi, disleksi, gelişim geriliği,  akademik sorunlar, öğrenme güçlüğü, uyum problemleri, dikkat eksikliği, hiperaktivite, davranış problemleri konularında çeşitli özel kurumlarda ve okullarda çocuk psikologu olarak çalışmıştır.

Şuanda çalışmalarına sahibi olduğu Tanaltay Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir. Hürriyet Aile’de uzman yazar olarak çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi ve ebeveynlik hakkında yazılar yazmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Çalışma Alanları:

Bebek, Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Gelişimsel Değerlendirme

Zeka ve Gelişim Testi Uygulamaları

Dil-Konuşma Gecikmesi

Konuşma Bozuklukları

Davranış Bozuklukları

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Öğrenme Güçlüğü

Akademik Başarısızlık

Okul Uyum Problemleri

Özel Eğitim Danışmanlığı